Трохи історії меблів
вгору

Трохи історії меблів

27.06.2013
Трохи історії меблів

                                                                 Юниор

                                                                Трохи історії меблів
              Меблі, як предмет інтер'єру, з'явилася під час переходу людських громад до осілості. Природно вона швидше розвивалася у племен, які в силу кліматичний особливостей, більше потребували закритих приміщеннях.
Однією з умов розвитку меблів послужило відкриття нових доступних матеріалів, що мають необхідну мінімально достатню міцність, порівняно невелика вага, і можливість обробки примітивним ручним інструментом.
             Дереву належало перше місце з усього асортименту матеріалів. Спочатку для ручного виготовлення меблів вибиралися шматки пластичного матеріалу, які найбільше підходили до додання необхідної форми виробу або деталі. З історичним прогресуванням соціально-економічного ладу і побуту суспільства, еволюцією застосування методик деревообробки з'являлися й удосконалювалися сучасні види меблів.
              Надалі основна зміна конструктивних особливостей меблів було вельми тісно пов'язане з глибоким розвитком художніх стилів. Художня складова породжувала не тільки нові бачення про її композиційних закономірностях, але й особливі підвиди і конструкції меблів. Крім того, помітне і очевидний вплив на декоративні, естетичні, а почасти й конструктивні, особливості меблів надавали національні та етнічні традиції мистецтва і побуту в цілому.
             Меблевий стиль - сукупність предметів і елементів меблів. - Виготовлення предметів інтер'єру відносяться до певної національності, народності, релігії та культури, епосі часу з різних сортів дерева.
У Європі, наприклад, поряд з архітектурою, меблі мають безпосереднє відношення до формування стилів ампіру, бароко, готики, а також одяганню - своєрідним ренесансом в епоху Відродження.

                                                                 Стилі меблів
               • Ампір бере свій початок з другої половини ХVIII - початок XIX ст.)
У ньому в основному використовуються античні мотиви, а це важка і масивна меблі з перевагою різних полірованих поверхонь, деталями у вигляді карнизів, колони, декоративні накладні бронзові рельєфи, левові лапи. Як правило, ці меблі - виготовлена ​​з цінного в усі часи червоного дерева.
                • Бароко відносять до кінця ХVI - першій половині ХVIII ст.
Це вельми химерний стиль, з використанням багатою позолотою і інкрустаціями. Меблі виглядає, досить важко, так як оббивається декоративними полотнами і тканинами і при цьому прикрашається бахромою.
                • Етніка
У цьому стилі використовуються форми і мотиви, властиві якоїсь певної країні.
                • Готичний стиль, популярний в ХІІ-ХV ст.
У цей час у меблів проявляються мотиви церковної архітектури: стріли, поперечні ребристі елементи, башточки.
                • Класицизм розквітом даного стилю вважають середину ХVIII - ХIХ ст.
Відрізняють від інших суворі, ясність і гармонійність пропорцій, лаконічні форми. Декор в інтер'єрі тепер будується за принципом-тільки найнеобхідніше.
                • Кантрі (популярний сільський стиль)
Меблі, в основному дерев'яна, стилізована під інтер'єр заміського будинку, дачі.
                • Мінімалізм (XX в)
Цей стиль увійшов в наші будинки в середині ХХ ст. Від інших його відрізняла прямолінійність, простота форм, відсутність узорів в елементах декору і малюнків на фасадах.

               • Модерн («ар нуво») Піком стилю є кінець ХІХ - початок ХХ ст. в.
Досить складна система лінійного орнаменту декорів, мотиви сильно стилізованих квітів, стали основою розвитку даного стилю.

               • Поп-арт - стиль, меблів який, проявився в 50-60-ті роки, минулого сторіччя. Його відмінною рисою було використання яскравих пластиків, а також обтічні форми.
               • Функціоналізм (поч. ХХ ст)
Інтер'єр в той період часу будується за принципом експлуатаційної функціональності, такі меблі мала ясні ергономічні форми, наприклад, підлокітники і спинки могли повторювати лінії вигину рук і спини сидячої.
               • Еклектика
Об'єднання різних стилів у виконанні одним матеріалом під одним фактурою. Інтегрування елементів «історичних» архітектурних стилів іменують еклектикою в радянській і пострадянській практиці.
               • Хай-тек (к. XX в)
стиль в дизайні, що зародився в період пізнього модернізму в 1970 і знайшов широке практичне застосування у вісімдесятих. Головні практики і теоретики хай-тека (здебільшого практики, на відміну від архітекторів постмодернізму і деконструктивізму) в основному англійці.

Автор: Ольштынський А.
Ми доставимо ваші меблі в будь-яку точку України

TIME:0.128
QUERIES: 97